Tematické dny v 1. A

Mgr. Bohumila Mikulková

• Mgr. Bohumila Mikulková

Ježečkový den 19. 10. 2023 se povedl na výbornou. Žáci z 1. A už ví, kam se ukrývá ježek na zimu, jak mu zahrádkáři mohou pomoc s přezimováním a v čem je užitečný. Celý den nás doprovázeli převážně plyšový ježečci a dohlíželi na netradiční aktivity. Zážitkovou pedagogikou jsme podpořili grafomotorická cvičení; sluchovou i zrakovou analýzu slov, rozšířili si slovní zásobu, počítali do 6-ti. Milé překvapení si pro nás nachystal kamarád Mikuláš, který doma s maminkou upekl perníkové a linecké ježečky pro celou třídu.

20. říjen a oslava Dne stromů, patří nerozlučně k sobě. Prvňáčci tento svátek slavili ve škole prvně, ale určitě si to užili. Od rána si o stromech povídali, hláskovali jejich jména, vymýšleli věty o listech, plodech. Z přírodnin si vytvářeli obrázky a sběr listů v okolí školy jim umožnil vytvořit barevnou paletu, která odhalila, jak je příroda kouzelným malířem. Dnes už každý prvňáček také ví, co to je frotáž listu, jak jsou pro nás lidi stromy důležité. Škoda, že nám škaredé počasí neumožnilo prozkoumat městský park s novými naučnými prvky jako například dendrofon…na ten si musíme počkat.